Bożonarodzeniowe filmowanie – porady i wskazówki

Sfilmowanie Twojej rodziny i przyjaciół podczas świątecznego przyjęcia może brzmieć łatwo, ale w rzeczywistości nie jest to takie proste zadanie. Dlaczego? Ponieważ prawdopodobnie nie wiesz, co należy uchwycić i kiedy. W tym poście podzielę się z Tobą kilkoma wskazówkami, które z pewnością pomogą Ci uwiecznić te święta w najlepszy możliwy sposób.

Uchwyć ludzi, nie dekoracje. Bądźmy szczerzy, niewiele osób jest zainteresowanych oglądaniem kominka czy świątecznego stołu. Co widzowie naprawdę chcą zobaczyć to inni ludzie. Twoja publiczność będzie chciała obejrzeć, jak dobrze bawisz się z rodziną i gośćmi. Jak cieszą się dzieci przy otwieraniu prezentów. Widzowie chcą zobaczyć radosne i śmieszne momenty, a nie choinkę.

Przez większość nagrania skupiaj się na twarzach. Ludzkie twarze wyrażają wiele emocji, więc to na ich uchwyceniu powinno Ci najbardziej zależeć. Wyłapując emocje na twarzach najbliższych, będziesz w stanie uwiecznić prawdziwego ducha świąt Bożego Narodzenia.

Nie używaj zoomu jeśli to możliwe i nie nagrywaj z tej samej pozycji lub pod tym samym kątem ustawienia kamery przez cały czas. Zamiast nadużywać pierścienia zoom, podejdź bliżej lub odejdź od Twojego obiektu zainteresowania. W ten sposób unikniesz drżenia powodowanego przez zoom oraz będziesz mógł uchwycić potrzebną Ci ilość światła z szeroko otwartym obiektywem. Również nie bój się podejść do krawędzi stołu i unieść kamerę nad głowę, aby uchwycić piękną scenę ze wszystkimi przy świątecznym stole.

Upewnij się, że masz dobre oświetlenie. Świeczki i świąteczne dekoracje zazwyczaj nie są wystarczającym źródłem dla odpowiedniego oświetlenia sceny. Nie bój się włączyć górnego światła bądź lampy stojącej. Pamiętaj! Nawet nie próbuj zaczynać nagrania, jeśli obraz na Twoim wyświetlaczu nie jest wyraźny i ostry.

Zaplanuj najważniejsze chwile. Każda rodzina ma swoje tradycje i znasz je bardzo dobrze. Przygotuj swoją kamerę, aby móc uchwycić każdy ważny moment, gdy nadejdzie jego chwila. Na przykład, zadbaj o oświetlenie i ustaw kamerę, zanim dzieci zaczną energicznie rozpakowywać swoje prezenty.

Ważną rzeczą, o której wiele osób zapomina to bycie kreatywnym i dobra zabawa. Nie tworzysz Hollywoodzkiej produkcji; chcesz po prostu uchwycić drogie Ci wspomnienia.

Zapraszam Cię na mój kanał YouTube Wicher w mediach #videomarketing

Chcesz wiedzieć Jak nagrywać profesjonalne filmy smartfonem? Zapraszam Cię do pobrania darmowego video kursu! 

jak-nagrywac-profesjonalne-filmy-smartfonem

(Visited 9 times, 1 visits today)

Może ci się to spodobać: