Miesiąc miodowy Helenki

Pierwszy miesiąc minął nie wiadomo kiedy! I chyba teraz każdy taki będzie 😉 Z dwójką dzieci czas zupełnie inaczej płynie 😉

Helenka

Jak Helenka miała 3 tygodnie to poszliśmy na taką dokładną wizytę do polskiej przychodni w Dublinie, do polskiego pediatry. Nasza Pyzunia mierzy 55,5 cm, oraz waży 4270 g. Długa dziewczyna 😉 I ładnie przybiera na wadze.

11 dni po narodzinach odpadł pępek. Helenka głównie śpi i je. Jest bardzo grzeczna. W ostatnim tygodniu zaczęła trochę bardziej marudzić: ma dłuższe okresy czuwania no i najlepiej jak ją przytulam 🙂

Karmienie

Pragnęłam karmić piersią, ale przez pierwsze dni w szpitalu przy pomocy położnych nie udało się… Zaczęłam więc odciągać mleko i podawać przez butelkę, ale ciągle próbowałam przystawiać do piersi. I nagle Helenka załapała! Dokładnie w Poniedziałek Wielkanocny (czyli 9 dni po narodzinach), kiedy po raz kolejny przystawiłam do piersi Maleńka załapała, przyssała się i tak już cały czas od tamtej pory 🙂 A nawet z małym dodatkiem: Helenka traktuje mnie jak smoczek… czyli ciągle „wisi na piersi”. Próbowałam dać jej smoczek, ale żadnego nie akceptuje, a chyba 5 różnych modeli kupiłam w aptece.

Ignaś

Ignaś jest fajnym starszym bratem, ale musimy uważać, żeby nie zrobił przypadkiem krzywdy Helence. Przytula ją, całuje, codziennie pyta „Jak tam Helenka?”, głaszcze, podaje zabawki do łóżeczka, prowadzi wózek.

Ja

Nie myślałam, że będę się tak słabo czuła. Jednak cesarka była dość „ciężka” i energia wraca bardzo powoli… co jest dla mnie bardzo męczące. Ja, cały czas aktywna, nagle nie mam sił, żeby zmontować zaległe vlogi, nie wspominając nawet o nagraniu czegoś nowego. Przyznam szczerze, że z tej bezsilności, że nic nie mogę zrobić parę razy mi łzy poleciały.

Poczytaj również:

Narodziny Helenki

1 – Miesiąc miodowy Helenki

2 – To już dwa miesiące

_1miesiac-helenki-wicher-w-mediach

1miesiac-helenki-zabawa-wicher-w-mediach

1miesiac-helenki-stopy-wicher-w-mediach

1miesiac-helenki-spioszek-wicher-w-mediach

1miesiac-helenki-pyzulka-wicher-w-mediach

1miesiac-helenki-malenstwo-wicher-w-mediach

1miesiac-helenki-kokarda-wicher-w-mediach


Social Media: YouTube | Instagram | Facebook – przyłącz się!

(Visited 100 times, 1 visits today)

Może ci się to spodobać: